Budapest, II kerület, Mártírok útjai (Margit körúti) általános iskola. Az iskola kb. 1989 óta be van zárva, romos állapotban van. Irattára (anyakönyvek, csak 1946-1950 közötti időszak) a Budapesti Fővárosi Levéltárban (Bp. Teve utca 3-5) vannak. Cím: Székesfővárosi Községi Általános Iskola iratai (II. Mártírok útja 19-21.) Az iskola az Országúti Szent István Első Vértanú (Ferences) Plébánia templom. 1024 Budapest, Margit körút 23. melletti épület. Az anyakönyvek egy részét (1950-es évek) a Medve utcai iskolában őrizik. Az iskolát 1803-ban építették. Az I. a. fiúosztály osztály osztályfőnöke, 1951/52-ben Kocsán Józsefné, Küzdy Ilona, A II. a.-é 1952/53-ban Domby Jánosné, Ridler Dalma, a III. a.-é 1953/54-ben Sényi Jenő,  a IV. a.-é 1954/55-ben Kocsán József volt. 1955-ben egy rendeletet hoztak, megváltoztatták az iskolahatárokat. Azok, akik a Mártírok útja és a Duna által határolt területen laktak, ezentúl a Medve utcai általános iskolában folytathatták tanulmányaikat.

A IV. a osztály névsora az 1955-ben kiállított anyakönyvek alapján: Balogh Elek, Baráth György, Beitler István, Benczúr Gyula, Bús László, Csaba József, Dobray János, Etek Ferenc, Ferenczei Tibor, Földvári Gábor, Funk Gábor, Furka Sándor, Gáldi Dezső, Gonda Valér, Gyönös Károly, Györgydeák András, Hanák László, Hegedüs Tibor, Hortobágyi Sándor, Hunyor Zsolt, Kálmán Tibor, Kenyeri András, Koszner Antal, Kovács Tibor, Mészáros Lajos, Mészáros István, Mészáros Lajos, Ottlik Miklós, Ozorai György, Pék Antal,  Pintér Gábor, Pósa László, Schuszter Károly, Sipos Béla. Közülük 1955-ben a Medve utcai általános iskola V-ik osztályában tanultak tovább Beitler István, Ferenczei Tibor, Gyönös Károly, Györgydeák András, Hunyor Zsolt, Kovács Tibor, Sipos Béla.