A Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium épületéről készített fényképek forrásai:

A Medve utcai iskola helyszínrajza, 1873.

A Medve szobor 1945 előtt.

A Medve utcai népiskola épületének tervrajza. 1872.

A II. kerületi Gyorskocsi utca 24. számú ház udvara 1940-ben. Háttérben a Medvei utcai iskola (ma Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium). Fotó: Fortepan / Boda Balázs

A Medve utcai iskola helyreállítása. 1946. október. 2.

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium rekonstrukció és bővítés. 2002.

A Medve-szobor. (Felállítás 2002, Asszonyi Tamás).

A Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium. 2009.

Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium. Népszabadság. 2012-12-14

Csik Ferenc fényképe. 2012.

A Medve utcai iskola udvarai 1955-1963 között.

Az első. Ha szemben állunk az iskolával akkor bal oldalt, az iskola mellett volt egy döngölt föld udvar. Itt játék volt, a nagyszünetben és ebéd után is. Néha testnevelés óra. Télen felöntötték és ingyenes jégpályaként működött. Ez kb. 20x40 méteres lehetett.

A második. Az iskola jobb oldalán egy gyöngykaviccsal felszórt udvar volt. Itt tartották az iskolai ünnepségeket, ha jó idő volt. Ide osztályokat ritkán engedtek ki, mert a gyerekek zajongtak és zavarták a több, . épp tanuló osztály és a tanári szobát.

A harmadik. Ez az udvar a második udvar mögött volt, egy kb. 3 méter magas kőfallal elválasztva. Ide 2-3 alsós vagy 1-2 felsős osztályt is kiengedtek játszani. Ez volt a legnagyobb. Kb. 40x60 méteres, 2400 m2-es terület. Ez fekete kohó salakkal volt felszórva.